Kontrola kominiarska

Usługi kominiarskie: Warszawa i okolica

Usługi kominiarskie mają na celu zapewnienie bezpieczeństwa użytkownikom nieruchomości, w szczególności nieruchomości mieszkalnych. Przegląd kominiarski nie jest zbytecznym wydatkiem w budżecie. To badanie, którego celem jest ocena działania systemu kominowego – jego drożności i sprawności. Niedrożny przewód kominowy prowadzi do zaburzenia cyrkulacji powietrza w budynku, co może skutkować gromadzeniem się w pomieszczeniach niebezpiecznych związków chemicznych. Jednym z nich jest tlenek węgla, czyli czad. Zatrucie czadem jest jedną z najczęstszych przyczyn zatrucia inhalacyjnego na świecie.

Kontrola kominiarska
Przeglądy budynków Warszawa

Kontrola kominiarska

Regularnie przeprowadzane przeglądy kominiarskie pozwalają na ocenę sprawności przewodu kominowego, a co za tym idzie obniżają ryzyko zatrucia się tlenkiem węgla, do którego może dojść nie tylko w sezonie zimowym. Dotyczy to w szczególności nieruchomości, w których ciepła woda użytkowa jest podgrzewana przy pomocy kotłów grzewczych lub piecyków gazowych. Bardzo duże znaczenie dla bezpieczeństwa mieszkańców ma również przegląd kominiarski w bloku. Kontrola kominiarska w bloku powinna być przeprowadzana zgodnie z obowiązującymi przepisami, a więc przynajmniej raz w roku. 

Przegląd kominiarski: Profesjonalna ocena stanu działania systemu kominowego

Przegląd kominiarski musi być przeprowadzony przez specjalistę z odpowiednimi uprawnieniami. W tym celu usługi kominiarskie warto zlecić firmie wyspecjalizowanej w tym zakresie. Jej wybór to:

  • gwarancja prawidłowo przeprowadzonego badania technicznego, 
  • możliwość zlecenia napraw oraz prac związanych z udrożnieniem przewodu kominowego, 
  • ważność i legalność przeprowadzonego przeglądu, 
  • pewność, ze instalacja jest sprawna, a jej użytkowanie bezpieczne dla mieszkańców. 
 

Profesjonalna firma wykona zarówno przegląd kominiarski w bloku, jak i obiekcie zabudowy jednorodzinnej. 

Usługi kominiarskie dla właścicieli i zarządców nieruchomości

Firma IBPE oferuje kompleksowe usługi kominiarskie, w tym przeglądy kominiarskie i usługi związane z przywróceniem drożności przewodów kominowych. Nasze usługi kierujemy do właścicieli i  zarządców nieruchomości. Zgodnie z obowiązującymi przepisami przegląd kominiarski należy przeprowadzić co najmniej raz w roku lub dwa razy dla obiektów wielkopowierzchniowych. Jednocześnie, w przypadku nieruchomości ogrzewanych paliwami stałymi niezbędne jest zadbanie o czystość przewodów kominowych. Czyszczenie przewodów kominowych należy wykonać cztery razy do roku. W przypadku nieruchomości ogrzewanych paliwem ciekłym czyszczenie przewodów można wykonywać rzadziej, ale nie mniej niż dwa razy w roku.

Przegląd kominiarski: Wysoka jakość, Korzystna cena, Dojazd na terenie Warszawy i okolicy

Klientów zainteresowanych możliwością zlecenia usług kominiarskich zachęcamy do szczegółowego zapoznania się z naszą ofertą. Świadczymy usługi, takie jak:

 

Współpracujemy z wysoko wykwalifikowanymi i doświadczonymi specjalistami, co przekłada się na najwyższą jakość oferowanych usług. Działamy na terenie miasta Warszawa i okolicy. To, co nas wyróżnia to kompleksowa obsługa i atrakcyjna cena. W razie pytań lub wątpliwości pozostajemy do dyspozycji.